X
تبلیغات
زولا

پیانیست

یک قصه بیش نیست غم عشق و این عجب/ کز هر زبان که می شنوم نامکرر است
دوشنبه 16 آبان‌ماه سال 1390

معلم باید... معلم نباید...

معلم باید همه دانش آموزانش را به یک چشم ببیند. معلم باید در کلاس از رفتار تبعیض آمیز اجتناب کند. معلم باید با خود دانش آموز سروکار داشته باشد و توجهی به وضعیت خانوادگی، وضعیت مالی، وضع اجتماعی و ... نداشته باشد. معلم نباید رفتار انتقام جویانه داشته باشد. معلم نباید در قبال درسی که به دانش آموز یاد میدهد هیییییچ توقعی از دانش آموز داشته باشد. معلم باید در حین تدریس، کم هوش ترین دانش آموز را در نظر داشته باشد... و جدیدا ... معلم باید نمره بدهد، معلم باید سخت نگیرد. معلم باید مهربان باشد حتی با کسانی که به نقش و یا حتی شخصیتش بی احترامی میکنند. معلم نباید دانش آموز را از کلاس درس بیرون کند، حتی اگر دانش آموز سر کلاس بدترین حرفها را بزند و زشت ترین بی احترامی ها را بکند. معلم باید سوالات امتحانی را از قبل به دانش اموز بگوید و به بیان بهتر قشنگ لو بدهد. معلم باید در سر جلسه امتحان یک دور کامل درس را برای تک تک بچه ها توضیح بدهد. باید همان جا سر جلسه اشکالات ورقه را نگاه کند و به بچه بگوید و حتی خودش درست کند. معلم باید فرمولها را سر جلسه به بچه ها بگوید، حتی اگر کل موضوع درس فیزیک همین باشد. معلم باید موقع تصحیح در ورقه دانش آموز دست ببرد و هرجا مشکلی دید رفع کند تا نمره به قبولی برسد. معلم باید نمره مستمر را که همان کار کلاسی دانش آموز است بالای 15 بدهد. حتی اگر بچه سر کلاس خواب بوده باشد. معلم باید موقع نمره دادن در خرداد به وضع خانوادگی دانش آموز توجه کند. و حتما دلش بسوزد. معلم باید حتما توجه کامل به آمار قبولی خردادش داشته باشد. معلم باید جوری نمره ورقه را دستکاری کند که با جمع نمره مستمر حتما به 10 برسد. معلم باید از مدیر بترسد. معلم باید همان فردای برگزاری امتحان ورقه ها را تصحیح کند و ببرد و لفتش ندهد. معلم باید تا دی ماه سال بعد خواب سال تحصیلی قبل را ببیند. معلم باید به دانش آموز کمک کند. اصلا حقوق میگیرد که کمک کند و به بچه نمره قبولی بدهد. چه درس بلد باشد چه نباشد. اصلا درس چه اهمیتی دارد. مهم این است که آمار ما در سازمانهای جهانی از لحاظ کمّی بالا باشد. کیفیت کار که سنجیدنی نیست. ولش کن بابا... حوصله داریا تو هم با این وجدانت... اصلا این وجدان تو خواب و استراحت نداره؟ نمیخواد یه چرتی بزنه تا ما به کار و زندگیمون برسیم؟ کشتی ما رو دیگه...
پ.ن1: تشعشعات علم و دانش چشمم را اذیت کرده. گزارش مفصل این تشعشعات در پست بعدی...
پ.نون2: وقتی بچه تان در درس فیزیک نمره قبولی میگیرد فکر نکنید مامان یک اینشتین یا غیاث الدین جمشید کاشانی دیگر هستید. شما در کلاس درس که حضور ندارید ببینید چه خبر است. در اداره آموزش و پرورش هم نیستید. در دفتر مدرسه هم نیستید. توی خانه نشسته اید و به پیاز داغتان فکر میکنید.
پ.ن3: بیایید بگویید سخت نگیر خودم را میکشم. این یک تهدید جدی با قابلیت اجرایی صد در صد است. به جان خودم که خیلی خودم را دوست دارم. و هزار تا آرزو برای بزرگی هام دارم راست میگویم... من دست از جان شسته ام.